Barceloni očitana lekcija iz fudbala u San Sebastianu

Autor/ica 23.2.2014. u 09:16

Barcelona je u sklopu 25. kola Primere pretrpjela treći ovosezonski poraz. Bolji od Lionela Messija i društva iz Katalonije bio je Real Sociedad koji je domaćem stadionu Anoeta slavio s 3-1…

Poveo je Real Sociedad u 32. minuti. Nakon ubacivanja s desne strane lijepo je glavom loptu pogodio Gorka Urkola, a ona je zadnje dotakla Barceloninog veznjaka Alexa Songa, pa je na kraju njemu pripisan autogol.

Na izjednačenje se čekalo samo četiri minute, a poentirao je Lionel Messi udarcem s vrha kaznenog prostora nakon dodavanja Martina Montoye u akciji koja je uključivala i propuštanje slopte kroz noge. Novo vodstvo domaćinima donio je Antoine Griezmann iz kontranapada nakon sjajne asistencije Carlosa Vele. Konačnih je pak 3-1 postavio David Zurutuza nakon dodavanja Griezmanna.

Barceloninim porazom Real Madrid ostao je samostalan lider na ligaškoj ljestvici s tri boda prednosti ispred katalonskog sastava. Priliku da se izjednači s “kraljevskim klubom” u nedjelju će imati njihov gradski rival Atletico koji gostuje kod Osasune.

Real Sociedad ove sezone igra sjajno na domaćem travnjaku. Ovo im je bila osma pobjeda u 12. utakmici, a jedini poraz doživjeli su od Atletico Madrida (1-2).

Primera, 25. kolo:

Real Sociedad – Barcelona 3-1 (Song 32-ag, Griezmann 54, Zurutuza 59 / Messi 36)

Celta – Getafe 1-1 (Rafinha 59 / Lafita 21)

Real Madrid – Elche 3-0 (Illarramendi 34, Bale 72, Isco 81)

Redoslijed: 1. Real Madrid 63, 2. Barcelona 60, 3. Atletico Madrid 60 (-1), 4. Athletic Bilbao 44 (-1), 6. Real Sociedad 43…