Brazil razbio Argentinu u duelu velikih rivala

Autor/ica 8.9.2014. u 09:25

Košarkaška reprezentacija Brazila posljednji je učesnik četvrtfinala na Svjetskom prvenstvu u Španiji. Brazilci su večeras savladali velikog rivala Argentinu s uvjerljivih 85:65.

Većim dijelom prve dionce se igrala izjednačena košarka. Ipak, završnica ovog dijela igre potpuno je pripala Argentincima. Napravili su seriju od 13:3, te su nakon 10 minuta imali osam poena prednosti, 21:13.

Gaučosi su vodili tijekom kompletne druge četvrtine. Maksimalna razlika je bila sedam poena, da bi se na odmor otišlo sa tri poena prednosti u korist Argentine, 36:33.

Brazil je do velikog preokreta stigao u trećoj dionici. Napravili su seriju od 7:0 na otvaranju trećeg perioda, a služio ih je i šut, te su potpuno okrenuli utakmicu u svoju korist. Nakon 30 minuta igre bilo je osam razlike u korist Brazila, 57:49.

Brazil je potpuno razbio Argentinu u posljednjoj dionici. Prednost se povećavala iz minute u minutu, te su na kraju Brazilci slavili pobjedu i plasman u četvrtfinale, gdje će igrati protiv Srbije.

Raul Neto je predvodio Brazil s 21 poenom u ovom susretu, dok je kod Argentine Pablo Prigioni ubacio 18 poena.