Džumhur u dramatičnom i napetom meču poražen od Troickog u 1. kolu Australian Opena

Autor/ica 16.1.2017. u 10:10

Jako dobro otvaranje prvog seta, ali loša završnica. Pa loša igra u drugom setu i dolazak na kraj litice. A onda povratak na 2:2. Pa kulminacija svađe sa sudijama. I na kraju pobjeda ili poraz. Ovaj put, bio je poraz. U takvom “filmu” može glumiti samo Damir Džumhur. Pet setova, gomila izlizanih živaca. Dva sata i 51 minuta maratona. Troicki ide dalje.

Prvi set je otvoren brzim gameom za Troickog koji je besprijekorno odradio svoj servis. Naš teniser je izjednačio, ali nije nimalo lako stigao do gamea. Potom su uslijedila dva relativno lagana gamea na obje strane da bi potom uslijedio Džumhurov brejk za 3:2 koji je popraćen uspješnim servisom. Vodstvo od 4:2 značilo je da Džumhur ima prvi set u svojim rukama, ali je Troicki munjevitom brzinom povezao dva servisa i dva brejka te osvojio prvi set uz rezultat 6:4.

Džumhurov najveći uspjeh na Australian Openu je plasman u 3. kolo što je uspio 2014. godine. Prošle godine zaustavljen je u 2. kolu.