Evropska liga: Lulićev Lazio poražen u Rimu, Salzburg nokautirao ekipu Ajaxa

Autor/ica 21.2.2014. u 08:57

U terminu od 21:05 sati odigrano je osam utakmica 1/16 finala Evropske lige. Za iznenađenje večeri pobrinuli su se Salzburg i Ludogorec koji su kao gosti savladali Ajax, odnosno Lazio.

Lazio je poražen u Rimu od Ludogoreca 0:1. Bugarski tim je došao u vodstvo u 45. minuti golom Bezjaka, a od 55. minute igrali su sa deset igrača nakon što je drugi žuti karton i isključenje zaradio Dyakov, koji je u 9. minuti promašio penal.

Igrač Lazija Anderson također nije realizovao penal, čime je propustio priliku da u 50. minuti poravna rezultat na 1:1. Rimljani su u 73. minuti također ostali sa deset igrača na terenu, nakon što je crveni karton dobio Cavanda. Bh. reprezentativac Senad Lulić za Lazio je igrao do 68. minute kada ga je zamijenio Kakuta.

Za iznenađenje večeri pobrinuo se i Salzburg, koji je u Amsterdamu posao protiv Ajaxa završio u prvom poluvremenu kada su došli do tri gola prednosti. Dva gola postigao je Soriano, a jedan Mane.

Betis je na svome terenu remizirao sa ekipom Rubina 1:1. Gol za vodstvo španskog tima postigao je Didac u 3. minuti. Rusi su potom od 28. minute igrali sa desetoricom jer je Prudnikov zaradio isključenje. Ipak, Rubin u 74. minuti dolazi do poravnanja nakon što je Eremenko pogodio iz penala.

Maribor je remizirao na svom stadionu sa favorizovanom Sevillom 2:2. Slovenci su došli u vodstvo u 33. minuti preko Tavaresa, ali je Sevilla izjednačila u 47. minuti utakmice. Fazio je u 72. minuti donio vodstvo Sevilli, da bi Vršić u 81. minuti pogodio za konačnih 2:2.

Plzen i Shakhtar su remizirali 1:1. Tecl je doveo češki tim u prednost 1:0 u 62. minuti, ali je Adriano tri minute kasnije pogodio za 1:1.

Porto je kao domaćin odigrao 2:2 protiv Frankfurta. Prvi gol na toj utakmici postigao je Quaresma u 44. minuti, a prednost Porta udvostručio je Varela u 68. minuti. U 72. minuti Joselu je pogodio za 2:1, a Alex je pet minuta poslije postigao autogol za konačnih 2:2.

Maccabi Tel Aviv i Basel su odigrali meč bez golova, baš kao i Swansea i Napoli.