Evropsko rukometno prvenstvo: Hrvatska za dlaku ostala bez bronze

Autor/ica 26.1.2014. u 16:57

Rukometna reprezentacija Hrvatske poražena je od reprezentacije Španije rezultatom 29:28 u meču za treće mjesto i tako je ostala bez medalje na Evropskom rukometnom prvenstvu koje se održava u Danskoj.

Rukometna reprezentacija Hrvatske poražena je od reprezentacije Španije rezultatom 29:28 u meču za treće mjesto i tako je ostala bez medalje na Evropskom rukometnom prvenstvu koje se održava u Danskoj, javlja novinar Anadolu Agency (AA).

Iako je Hrvatska povela utakmicu, Španci nisu pali nakon prvog gola, te su uzvratili sa tri uzastopna pogotka. Španija je vodila tokom cijelog prvog poluvremena, koje je okončano rezultatom 16:13.

Hrvatski reprezentativci i drugo poluvrijeme su započeli svojim pogotkom. Upornost Hrvatske tokom drugog poluvremena bila je vidna, no nisu uspjeli preokrenuti utakmicu. Španija je sve do kraja utakmice čuvala prosječnu razliku od dva gola. Utakmica je okončana sa jednim golom razlike za Špance, rezultatom 29:28.

Za zlatnu medalju Evropskog rukometnog prvenstva večeras će se boriti Francuska sa domaćinom Danskom.