Historijska noć za Dnipro: Ukrajina slavi heroje

Autor/ica 15.5.2015. u 09:27

Dniepar je u finalu Lige Evrope!

Ukrajinski predstavnik savladao je italijanski Napoli na Olimpijskom stadionu u Kijevu rezultatom 1:0, koji mu je bio sasvim dovoljan nakon napuljskih 1:1 da obezbjedi kartu za Varšavu, gde će se 27. maja sastati sa Sevillom.

Trenutak odluke u glavnom gradu Ukrajine dogodio se u 58. minutu, kada je mrežu Andujara zatresao Jevgen Seleznjov.

U tim trenucima na teškom ispitu se našao i srpski arbitar Milorad Mažić, koji je odlučio da ništa ne svira kod hrvačkog obračuna između golgetera domaćih i štopera Napolija Migela Britosa. Čini se da je napravio apsolutno ispravnu odluku.

Napoli je imao vremena da izjednači i eventualno uvede meč u produžetke, ali ni ulasci Hamšika i Mertensa u drugom poluvremenu nisu pomogli ekipi Rafe Beniteza.

Meč je odigran po jakoj kiši, pravom pljusku, ali to nije smetalo ni navijačima ni igračima koji su zajedno proslavili ulazak u finale.