I dalje traje Jamesovo “ludilo”, Bryant postigao četiri bizarna poena

Autor/ica 13.2.2013. u 08:31

Dok god ovako igra LeBron James, Miami se ne mora plašiti za pobjede i nastavak dominacije NBA ligom. U noći s utorka na srijedu Miami je na domaćem parketu pobijedio Portland 117-104.
James je ubacio 30 poena uz šest skokova i devet asistencija. Bila je to nova njegova utakmica s 30 poena i više, ali je uz novi odličan šut iznad 60 posto (11 od 15) postao prvi igrač u historiji s minimalno 30 poena i 60 posto i boljim šutom iz igre koji je takvo što uradio šesti put zaredom.

Portlandova odbrana je također ostala bez rješenja za Jamesa, ali i ostatak tima Heata, pogotovo u zadnjoj četvrtini kada je domaćin prelomio utakmicu i dobio tih 12 minuta s plusom od sedam poena. Inače, bila je ovo jubilarna pobjeda Miamija, hiljadita u historiji u osnovnom dijelu sezone.

Uz Jamesa sjajan je bio Chris Bosh s 32 poena i 11 skokova, ali i fantastičnim šutom iz igre 13-16. Na drugoj strani je novak Damian Lillard ubacio 33 poena.

Košarkaši Oklahoma Cityja su se “okliznuli” u Salt Lake Cityju gdje ih je Utah savladala s uvjerljivih 109-94. Da je to bila frustrirajuća večer za aktuelnog doprvaka, pokazuje činjenica da je najbolji igrač Oklahome, Kevin Durant, na ovom susretu dobio prvi nesportski prekršaj u karijeri, nakon žestokog udaranja Burksa.

Durant je bio dobar s 33 poena, šest skokova i pet dodavanja, no malo je to vrijedilo u utakmici gdje je svaka četvrtina u konačnici pripala domaćinu, a ona posljednja s +8 (23-15). Utah su do slavlja vodili Paul Millsap sa 18 poena, 10 skokova i šest dodavanja, te Al Jefferson sa 23 poena i sedam skokova.

Los Angeles Lakersi su se vratili kući i pobijedili Phoenix 91-85. Bila je to osma pobjeda Lakersa u posljednjih 11 utakmica, a treba reći da su preživjeli u utakmici u kojoj je Kobe Bryant ubacio – četiri poena! Imao je Bryant devet asista i pet skokova, ali i čak osam izgubljenih lopti, te šut 1-8. Tokom prvog poluvremena Kobe nijednom nije uputio šut prema košu. Počeo je pucati tek u nastavku, a prvi je koš ubacio dvije minute prije kraja!

Lakersi su okrenuli utakmicu na kraju, pa su tako zadnju četvrtinu dobili 26-14. Novo slavlje su klubu omogućili Dwight Howard s 19 poena i 18 skokova, te Antawn Jamison sa 19 poena i 10 skokova.

Denver je imao niz od devet pobjeda zaredom, a onda je upao u kratku krizu od dva poraza. Prije dvije večeri je nakon tri produžetka izgubio utakmicu kod Bostona, a ove večeri je izgubio kod Toronta košem Rudyja Gayja, pet sekundi prije kraja, za 109-108 domaćina.

NBA liga, utorak:

Toronto – Denver 109-108 (DeRozan 22p, 8s, 3a / Lawson 29p, 9a)
Miami – Portland 117-104 (James 30p, 6s, 9a, Bosh 32p, 11s / Lillard 33p)
Memphis – Sacramento 108-101 (Gasol 24p, 12s / Cousins 23p, 7s, 4a)
Utah – Oklahoma City 109-94 (Millsap 18p, 10s, 6a, Jefferson 23p, 7s / Durant 33p, 6s, 5a)
LA Lakers – Phoenix 91-85 (Howard 19p, 18s, Jamison 19p, 10s / O’Neal 12p, 13s, 4a)
Golden State – Houston 107-116 (Curry 27p, 5s, 6a / Parsons 21p, 8s, 9a)