Ibišević sa Stuttgartom slavio u Genku i prošao dalje

Autor/ica 22.2.2013. u 08:31

Fudbaleri Stuttgarta plasirali su se u osminu finala Evropske lige pošto su večeras kao gosti savladali Genk sa 2:0.

Prvo poluvrijeme ovog susreta nije donijelo neka velika uzbuđenja, ali je ipak postignut jedan gol u samom finišu. Šut Arthura Boke je uz pomoć jednog domaćeg defanzivca završio iza leđa domaćeg golmana Kotelesa za vodstvo Stuttgarta od 1:0 u 45. minuti susreta.

Stuttgart je dileme oko prolaska u osminu finala riješio u 58. minuti. Christian Gentner je pogodio za 2:0, što je bio i konačan rezultat susreta. Vedad Ibišević je igrao do 83. minute susreta.

U osmini finala će igrati i Basel koji je remizirao sa Dniprom sa 1:1, ali zahvaljujući pobjedi od 2:0 iz prvog susreta idu dalje. Seleznov je sa penala doveo Dnipro u prednost u 76. minuti, a poravnao je pet minuta kasnije Schar također sa jedanaest metara.