Ibrahimović odveo PSG u četvrtfinale

Autor/ica 28.2.2013. u 08:35

PSG i Marseille odigrali su večeras drugi susret u samo četiri dana. Domaćin je i ovaj put slavio 2:0.

Prvu priliku na ovom susretu imao je Zlatan Ibrahimović, ali je Šveđenin ostao u nedozvoljenoj poziciji. Marseille je zaprijetio u osmoj minuti preko Ayewa, ali je njegov udarac bio neprecizan. PSG je opet zaprijetio u 18. minuti susreta preko Jeremy Meneza.

Novu priliku imao je Kevin Gameiro, ali Parižani nisu mogli do gola. U 34. minuti domaćin dolazi do prednosti, Chantome je uposlio Ibrahimovića koji je zatresao mrežu Marseillea. Do kraja prvog poluvremena rezultat se nije mijenjao.

U nastavku susreta Marseille je zaprijetio u 47. minuti preko Gignaca. Isti igrač mogao je do gola deset minuta kasnije, ali se rezultat nije mijenjao.

U 64. minuti Lannoy je dosudio jedanaesterac za Parižene. U šesnaestercu je srušen Ibrahimović, a isti igrač je bio precizan sa bijele tačke. Marseille je još jednom zaprijetio preko Gignaca u 77. minuti, ali gosti nisu mogli do gola. Do kraja se rezultat nije mijenjao, a domaćin je slavio 2:0.