James vodio Cleveland do druge pobjede, Cavsi ispisali historiju

Autor/ica 5.5.2016. u 10:41

U drugoj utakmici polufinala doigravanja u NBA ligi Cleveland Cavaliersi su savladali Atalantu rezultatom 123-98 i tako poveli u seriji sa 2-0, a do trijumfa vodio ih je LeBron James.

Atlanta je povela na početku utakmice, ali je Cleveland brzo preokrenuo i do kraja četvrtine imao je čak 15 poena prednosti (35-20). Do poluvremena nastavili su sa sjajnom igrom i na odmor otišli sa +36 (74-38).

U trećoj dionici u jednom trenutku imali su i prednost od 41 poena, ali na kraju su u četvrtu četvrtinu ušli sa 36 poena prednosti. Atlanta je uspjela malo istopiti zaostatak, ali ništa značajno, te su Cavaliersi slavili sa 123-98.

Cleveland je do pobjede vodio James sa 27 poena, četiri skoka i pet asistencija. Smith je dodao 23 poena, a Irving 19. Najefikasniji u redovima Atlante bio je Millsap sa 16 poena, dok je Teague dodao 14.

Vrijedi istaći da je Cleveland ispisao historiju u ovom susretu. Cavsi su postigli 25 trojki čime su oborili rekord. Šutirali su 25/45. Smith je postigao sedam, a LeBron četiri, da bi ukupno imali 25.

Dosadašnji rekord držala su dva tima. Orlando iz 2009. godine i Houston od prije tri sezone. Oni su ubacili po 23 trojke.