Juventus povećao prednost na vrhu

Autor/ica 16.10.2016. u 10:41

Nogometaši Juventusa povećali su prednost na vrhu ljestvice talijanskog prvenstva na pet bodova ispred najbližeg pratitelja Rome zahvaljujući 2-1 (1-1) domaćoj pobjedi protiv Udinesea u susretu 8. kola.

Gosti iz Udina poveli su golom Jankta (30) nakon velikih pogrešaka Evre i Buffona, ali prije odlaska na odmor poravnao je Dybala (43) odlično izvedenim slobodnim udarcem.

U nastavku je Dybala (51-11m) postigao i pobjednički gol iz kaznenog udarca kojega je izborio Alex Sandro.

Mario Mandžukić igrao je za Juventus do 66. minute, dok Marko Pjaca nije konkurirao za nastup u momčadi “stare dame”. U sastavu Udinesea Stipe Perica igrao je od 55. minute dok Andrija Balić nije ulazio u igru.

Juventus sada ima 21 bod, dok je Udinese ostalo

Roma je derbiju kola kao gost svladala Napoli sa 3-1 (1-0).

Junak pobjede Rome bio je bosanskohercegovački reprezentativni napadač Edin Džeko koji je postigao prva dva pogotka na utakmici, u 43. i 54. minuti. Kalidou Koulibaly je u 58. minuti uspio vratiti nadu Napoliju u pozitivan rezultat, ali je Mohamed Salah u 85. vratio Romi prednost od dva gola razlike.

Hrvatski nogometaši Ivan Strinić i Marko Rog su drugi uzastopni poraz Napolija u Serie A odgledali s klupe za pričuve.

Roma je ovom pobjedom preskočila Napoli na ljestvici i sada je druga sa 16 bodova, dok je Napoli treći sa 14.

Pescara i Sampdoria su odigrale 1-1 (1-1) u utakmici u kojoj je oba gola postigao domaći stoper Campagnaro. On je prvo u 12. minuti zatresao vlastitu mrežu, a onda u 23. i suparničku.

Dario Župarić igrao je za Pescaru od 54. minute, dok je Ante Budimir odigrao čitav susret za Sampdoriu.