Kadeti među 10 najboljih u svijetu: BiH ponovo pregazila Dominikansku Republiku

Autor/ica 30.6.2016. u 14:38

Kadetska reprezentacija Bosne i Hercegovine svoj nastup na Svjetskom prvenstvu okončat će među 10 najboljih reprezentacija nakon što je u susretu za plasman od devetog do 12. mjesta porazila Dominikansku Republiku (96:73).

Dominikanci su bolje otvorili meč i nakon nešto više od četiri minute igre poveli su rezultatom 10:6. Uslijedila je sjajna serija našeg tima koji je na krilima Džanana Muse i njegovih 13 poena preokrenuo na 24:10, a četvrtina je završena rezultatom 26:14.

U drugoj četvrtini nismo dozvoljavali Dominikancima rezultatski priključak te smo uspjeli povećati razliku do odlaska na odmor na koji se otišlo uz rezultat 54:34.

Slično kao u prvom meču sa Dominikancima, kada smo igrali u 1. kolu grupe D, treća i četvrta četvrtina bile su izjednačene. U trećoj četvrtini omjer poena bio je 22:18 na našoj strani, dok je u četvrtoj omjer bio 21:20 na strani Dominikanaca. Konačan rezultat glasio je 96:73.

Džanan Musa je ponovo brojao preko 30 i sakupio je ukupno 34 poena te dodao 10 skokova. Odličan je bio i Aljoša Janković koji je imao triple-double učinak sa 15 poena, 10 asistencija i čak 18 skokova. Emir Čerkezović je dodao 12 poena i 11 skokova, a Sani Čampara 10 poena.

Adi Alikadić 3, Sani Čampara 10, Emir Čerkezović 12, Aljoša Janković 15, Drago Cvitanović 4, Miladin Vlačić 2, Amer Barukčija 4, Lazar Mutić 5, Srđan Kočić, Vedran Mirković 7, Emir Bačvić, Džanan Musa 34.

Naš tim će igrati meč za deveto mjesto protiv pobjednika iz duela Kina – Finska koji je na rasporedu danas od 14:30 sati.