Larisa Cerić zlatna, Aleksandra Samardžić srebrena, a medalje i za bh. takmičare

Autor/ica 29.9.2014. u 09:30

Evropska viceprvakinja Larisa Cerić osvojila je zlatnu medalju na Evropskom kupu u džudou, koji je proteklog vikenda održan u Beogradu.

Naša najbolja džudistkinja je osvojila zlato u kategoriji preko 78 kg, nakon što je u dvije finalne borbe savladala predstavnicu Austrije Sarah Mairhofer.

Međutim, tu nije bio kraj sjajnim rezultatima bh. sportista. Naime, u kategoriji do 70 kg Aleksandra Samardžić je nastavila sa sjajnim rezultatima i osvojila srebrenu medalju. Zaustavljena je u finalu, gdje je bolja bila Patricija Brolih iz Slovenije.

Uspješni su bili i bh. takmičari, te su Harun Sadiković u kategoriji preko 100 kg i Rijad Dedeić u kategoriji do 90 kg osvojili bronzane medalje.