Liga Evrope: Totenhem “ponizio” Inter

Autor/ica 8.3.2013. u 09:48

U derbiju prve runde osmine finala Lige Evrope u fudbalu, londonski Totenhem ubedljivo je na svom terenu savladao milanski Inter, rezultatom 3:0. Domaćin je tokom čitavog meča u potpunosti diktirao tempo igre, a vrhunsku fudbalsku predstavu pogotcima su krunisali Bejl u 6., Sigurdson u 18. i Fertongen u 53. minutu.

Gosti iz Milana su, na drugoj, strani, uspeli stvoriti samo dve prave šanse. U finišu prvog poluvremena, nakon dubinskog pasa Kasana, lopta se od igrača Totenhema odbila pravo u noge Alvareza koji je, izbivši sam pred golmana Fridela, šutirao pored gola. Drugu veliku priliku propustio je Rodrigo Palasio pri rezultatu 3:0 za Totenhem, kada ga je Kambiaso proigrao lucidnim pasom u prostor, ali je čuvar mreže Totenhema bravuroznom intervencijom zaustavio njegov udarac.