Messi van terena tri sedmice

Autor/ica 2.4.2013. u 22:55

Liječnički karton nakon prve četvrtfinalne utakmice Lige prvaka protiv PSG-a nije nikako pogodan za Barcelonu. Utakmicu su zbog ozljeda napustili Lionel Messi i Javier Mascherano, a obojici prijeti i po nekoliko sedmica pauze.

Messi bi, prema nagađanju radija Catalunye, trebao izbivati tri sedmice, dok bi Mascherano izvan pogona bio oko šest. Argentinci su u susretu protiv PSG-a (2-2) ozlijedili zadnju ložu (Messi), odnosno križne ligamente desnog koljena (Mascherano).

Messi je susret napustio nakon prvih 45 minuta, dok je Mascherano zamijenjen u 84. minuti utakmice.

Recimo i da je Messi bio strijelac podećeg pogotka za katalonski sastav, dok je Mascheranova zamijena, Bartra, bio krivac za izjednačujući gol PSG-a u 94. minuti utakmice. Naime, od njega se lopta odbila i prevarila vratara Valdesa.