Netsi rasturili Bobcatse, tri poena Teletovića

Autor/ica 7.3.2013. u 08:31

Košarkaši Brooklyn Netsa savladali su večeras na gostovanju Charlotte Bobcatse rezultatom 99:78, a naš Mirza Teletović je u ovom susretu ubacio tri poena.

Netsi su poenima Wallacea uspjeli i povesti 35:34, ali je domaći tim ponovo iskoristio mnogobrojne greške Netsa, pa su na polovini ove dionice otišli na osam poena razlike 45:37. Imali su Bobcatsi potom ponovo i 10 razlike 47:37, a istu prednost su imali i na poluvremenu 53:43.

Ipak, u trećoj četvrtini Netsi okreću susret us voju korist. Poenima Evansa su nakon dugo vremena došli do vodstva 57:56, da bi na pet minuta do kraja treće četvrtine imali pet razlike 64:59.  U posljednje dvije minute treće četvrtine Brooklyn je ušao sa sedam poena prednosti 69:62, a u posljednjih 12 minuta se ušlo vodstvom Netsa od devet razlike 71:62.

U posljednjoj četvrtini Netsi su održavali svoju prednost. Čak su je uspjeli povećati na kraju za konačanih i ubjedljivih plus 21.

Mirza je susret završio sa tri poena, dva skoka i tri asistencije, a Netse su do pobjede predvodili Joe Johnson sa 22 poena i Deron Williams sa 20 poena. Michale Kidd-Gilchrist je za Charlotte ubacio 17 poena.