Netsi savladali Buckse, poraz Bostona u Denveru

Autor/ica 20.2.2013. u 08:40

U najjačoj košarkaškoj ligi svijeta sinoć je odigrano devet susreta. Brooklyn Netsi našeg Mirze Teletovića su slavili na svom parketu nakon produžetaka protiv Milwaukee Bucksa sa 111:113, a naš reprezentativac trenerovom odlukom nije nastupao u ovom susretu.
Najefikasniji u redovima gostiju bio je Brandon Jennings koji je pored ubačena 34 poena dodao i šest skokova i sedam asistencija. Kod domaćina najbolju partiju je odigrao Joe Johnson koji je postigao 24 poena.
Boston Celtics su sinoć gostovali u Denveru te su pretrpili poraz rezultatom 90:97. Gosti su igrali jako dobro u prvom poluvremenu, ali su domaći u nastavku uspjeli prelomiti susret u svoju korist. Najbolji u redovima Celticsa bio je Jeff Green sa učinkom od 20 poena. Najbolji pojedinci u redovima pobjedničke ekipe bili su Lawson i Gallinari sa po 26 ubačenih poena.
Sacramento Kingsi su dočekali San Antonio Spurse koji su im nanijeli poraz rezultatom 108:102. Goste je do pobjede nosio sjajni Tony Parker sa svojih 30 poena i 11 asistencija. 22 poena Isiaha Thomasa nije bilo dovoljno domaćinu da izbjegne poraz.