Nezaustavljivi Curry utrpao 54 poena Knicksima, Houston porazom vratio nadu Lakersima

Autor/ica 28.2.2013. u 08:45

IGRAČ večeri u NBA ligi je Stephen Curry. Košarkaš Golden Statea postigao je 54 poena, ali njegova momčad nije uspjela pobijediti New York Knickse. Završilo je 109:105.

Curry je postavio i rekord Warriorsa s 11 trica iz 13 pokušaja, a postao je prvi gostujući košarkaš koji je u New Yorku zabio više od 50 poena još od LeBrona Jamesa 2009. godine.

“Osjećao sam se dobro cijelu noć”, kratko je prokomentirao Curry koji je odigrao svih 48 minuta.

Knickse su do pobjede predvodili Carmelo Anthony s 35 poena i Tyson Chandler sa 16 poena i 28 skokova što mu je skakački rekord karijere.

Kevin Durant upisao je treći triple-double u karijeri u pobjedi Oklahome protiv New Orleansa 119:74. Postigao je 18 poena uz 11 skokova i 10 asistencija. Russell Westbrook je dodao 29 koševa.

Houston je izgubio bitnu utakmicu u borbi za doigravanje na domaćem parketu od Milwaukeeja 110:107. Gosti su slavili na krilima sjajnog Monte Ellisa, koji je ubacio 27 poena uz 13 asistencija i šest ukradenih lopti, i obradovali Lakerse koji se s Houstonom bore za osmo mjesto na Zapadu.

Memphis je osmom pobjedom zaredom izjednačio klupski rekord. Grizzliesi su pobijedili Maverickse 90:84 sjajnom obrambenom igrom u drugom poluvremenu u kojem su gosti postigli samo 29 poena.