Nezaustavljivi Ronaldo izjednačio Messijev i Altafinijev golgeterski rekord u Kupu/Ligi prvaka!

Autor/ica 3.4.2014. u 07:52

CRISTIANO RONALDO golom u pobjedi 3:0 Reala protiv Borussije u četvrtfinalu Lige prvaka upisao se u povijest.

Čudesni Portugalac izjednačio je rekord Lionela Messija po broju golova u jednoj sezoni. Messi je prije tri sezone u Ligi prvaka postigao 14 golova, koliko i Ronaldo ove sezone.

Međutim, Messiju je za 14 golova trebalo jedanaest utakmica, a gol je postizao svakih 70 minuta. Ronaldo je, pak, rekord izjednačio u svom osmom ovosezonskom nastupu, a Portugalac zabija gol prosječno svakih 50 minuta.

Isti broj golova postigao je i Jose Altafini u sezoni 1962/63 za Milan u tadašnjem Kupu Prvaka. I njemu je trebalo manje utakmica od Messija, samo devet.