OI Rio: Pobjede košarkaša SAD-a i Venezuele

Autor/ica 11.8.2016. u 13:13

Odigrane su dvije utakmice 3. kola grupe A košarkaškog turnira u Riju. SAD su očekivano pobijedile Australiju rezultatom 98:88 (29:29, 20:25, 21:13, 28:21), dok je Venezuela savladala Kinu 72:68 (25:13, 13:22, 13:15, 21:18).

Australija je prije okršaja sa SAD-om imala omjer od dvije pobjede. I u dvoboju sa favorizovanim Amerikancima pružili su dobar otpor, a drugu četvrtinu su uspjeli riješiti u svoju korist rezultatom 25:20. Ipak, nisu izdržali do kraja. Utakmica je “prelomljena” u trećoj i četvrtoj dionici u kojima su dominirale SAD.

Nakon dva poraza Venezuela je uspjela doći do prvog trijumfa u Riju. Kinu su pobijedili teškom mukom, a presudna je bila prva četvrtina koju su košarkaši Venezuele dobili 12 sa poena razlike.