Osam poena za Teletovića u pobjedi Phoenixa protiv Minnesote

Autor/ica 14.12.2015. u 10:48

U prvoj četvrtini utakmice nešto bolji su bili košarkaši Minnesote te su je riješili u svoju korist s dva poena razlike, bilo je 27:25. Potom su u brzinu više ubacili Sunsi te u drugoj četvrtini postigli 30 poena, osam više od Timberwolvesa, tako da je na poluvremenu rezultat glasio 55:49 za Phoenix.

Treća četvrtinu su Sunsi također mnogo bolje odigrali te su ubacili novih 30 poena, dok je ekipa Minnesote ostala na samo 17.

U posljednjem periodu utakmice su se Timberwolvesi razigrali te postigli 35 pone, dok su Sunsi ubacili 23. Ipak, to nije bilo dovoljno za preokret, pa su Sunsi na kraju pobijedili rezultatom 108:101.

Bh. košarkaš Mirza Teletović je na parketu proveo nešto više od 20 minuta, upisao je osam poena i dva defanzivna skoka.

Sunse su do pobjede predvodili Brandon Knight sa 25 i Eric Bledsoe sa 22 poena, dok je najbolji među Timberwolvesima bio Zach LaVine, koji je postigao 28 poena.