Ovako očajnu igru više ne smijemo ponoviti

Autor/ica 27.11.2013. u 10:32

Stoper Barcelone Gerard Pique nakon poraza svog tima u Amsterdamu (1:2) bio je razočaran, priznavši da je Ajax zasluženo slavio, ali i da igra iz prvog dijela meča nikako ne smije se ponoviti sastavu iz Katalonije u nastavku sezone.

Uprkos činjenici da su igrali s igračem više od 48. minute, nakon isključenja Joela Veltmana, igrači aktuelnog prvaka Španije nisu uspjeli nadoknaditi zaostatak od dva gola iz prvog poluvremena. To je ujedno bio prvi poraz Gerarda Martina otkako vodi Barcelonu u službenim utakmicama.

“Odigrali smo očajno prvo poluvrijeme. Nema izvinjenja za ovo, bila je to katastrofa. Ono što se dogodilo u prvom poluvremenu se ne smije više ponoviti. Pristup nije bio pravi i ekipa je to shvatila”, rekao je Pique.

Barcelona je usprkos porazu u petom kolu Lige prvaka ostala vodeća ekipa grupe H s dva boda više od drugoplasiranog Milana. U posljednjem kolu na Nouc Campu gostovaće Celtic i Barca će priliku da potvrdi prvo mjesto u grupi imati eventualnim trijumfom.

O drugom putniku iz ove grupe odlučiće Milan i Ajax duelom na San Siru.