Pellegriniju se osvetila kukavička taktika, Barca na vratima četvrtine finala

Autor/ica 19.2.2014. u 08:35

Barcelona je golom Lionela Messija sa bijele tačke savladala Manchester City na Etihadu sa 1:0.

Barcelona je otvorila utakmicu u svom klasičnom stilu: Sa potpunom dominacijom u posjedu lopte.

Nakon prvih 20 minuta igre Barcelona je imala čak 73 odsto loptu u svom posjedu i čak 124 dodavanja više od Manchester Citya, koji se orijentisao na kontranapade, ali većih prilika na obje strane nije bilo.

BgyD-gICUAAFdCK

Nakon prvih 45 minute igre, iako se to očekivalo, nije bilo gotovo pa nijedne prave prilike na obje strane terena, pa se na odmor otišlo pri rezultatu 0:0.

Ključni trenutak utakmice desio se u 53. minuti.

BgyPdinIYAAWJ18

Martin Demichelis je sa leđa srušio Lionela Messija doslovno na liniji koja označava kazneni prostor, a sudija je odmah pokazao crveni karton stiperu Manchester Citya i dosudio penal za goste iz Katalonije.

Messi je namjestio loptu i hladnokrvno doveo Barcu u prednost na Etihadu.

Međutim, iako sa igračem manje, City je u nekoliko navrata opasno zaprijetio golu Victora Valdesa, preko Gaela Clichya i Davida Silve.

Edin Džeko u igru je ušao u 74. minuti, zamijenivši u igri Alvara Negreda.

Barcelona je u 80. minuti postigla pogodak, koji je poništen zbog ofsajda.

Ipak, u posljednjoj minuti utakmice Dani Alves je lijepim udarcem matirao Joe Harta za velikih 2:0 Barcelone.

Može se reći kako se menadžeru Građana Manuelu Pellegriniju osvetila prilično kukavička i defanzivna taktika, ali i Martin Demichelis, njegov mezimac iz Malage, koji odavno više nije igrač za najveće domete.