Štilić ponovo Wislin heroj: Novi gol za novu pobjedu

Stefa
Autor/ica 25.10.2014. u 09:38

U 13. kolu poljske Ekstraklase Wisla je uspjela savladati Podbeskidzie rezultatom 3:2, a strijelac odlučujućeg pogotka za tim iz Krakowa bio je bh. internacionalac Semir Štilić.

Iako je gostujući tim do 62. minute imao prednost od 2:0, domaća Wisla do kraja je uspjela preokrenuti rezultat i slaviti važnu pobjedu.

Mrežu gostiju prvo je autogolom načeo Pietrasiak, da bi u nastavku utakmice Wisla preko Burlige i Štilića stigla do sedmog ovosezonskog trijumfa. Štilić je po završetku susreta nagrađen priznanjem za igrača utakmice zbog pobjedonosnog pogotka i jedne ubilježene asistencije.

Wisla se nakon 13. odigranih kola nalazi na liderskoj poziciji s 24 osvojena boda.

Ekstraklasa, 13. kolo:

Wisla – Podbeskidzie 3:2 (62. Pietrasiak – AG, Burliga 76., Štilić 85. / Iwański 38., 55.)