Svjetski i evropski prvak se poigravao sa Urugvajcima

Autor/ica 17.6.2013. u 08:00

Španija je slavila protiv Urugvaja u okršaju prvaka Evrope (i svijeta) i Južne Amerike. “Furija” je u prvom kolu skupine B Kupa konfederacija pobijedila 2:1.

Španija je povela u 20. minuti. Pedro je šutirao, lopta se odbila od Diega Lugana i prevarila Fernanda Musleru. Dvanaest minuta kasnije bilo je 2:0. Cesc Fabregas je maestralno proigrao Roberta Soldada koji lako pogađa urugvajsku mrežu.

Španci su imali 75 posto loptu u svom posjedu i uputili su još 15 udaraca prema Musleri, ali nisu uspjeli postići i treći gol. U 88. minuti Luis Suarez je lijepim pogotkom iz slobodnjaka ublažio poraz Urugvaja i izjednačio se na vrhu ljestvice najboljih strijelaca u povijesti reprezentacije s Diegom Forlanom s po 33 postignuta gola.
Danas će prvo kolo u skupini B zaključiti Tahiti i Nigerija.