Tijesna pobjeda Furije u prijateljskoj utakmici

Autor/ica 17.11.2013. u 09:47

Aktuelni evropski i svjetski nogometni prvaci, reprezentativci Španije, ostvarili su rutinsku 2-1 pobjedu protiv Ekvatorijalne Gvineje u prijateljskom susretu igranom u Malabu.

Furiju je u vodstvo doveo Santi Cazorla u 13. minuti. Nakon naizgled bezopasnog ubacivanja s lijeve strane veliku je grešku napravio golman Ekvatorijalne Gvineje koji je ispustio loptu iz ruke, a Arsenalov veznjak je objeručke prihvatio, pokupio i poslao u praznu mrežu s ruba peterca.

Domaćini su uspjeli izjednačiti golom Jimmyja Bermudeza nakon ubacivanja iz kornera, a njegov gol glavom izazvao je pravu erupciju na tribinama.

Pokazalo se konačnih 2-1 za goste postavio je Juanfran u 43. minuti, topovski pospremivši jedan odbijanac koji nije uspio zaustaviti domaći golman s nekih šest, sedam metara.