Tri Ronalda, po dva Balea, Benzeme, Rakitića…

Autor/ica 31.10.2013. u 09:11

Fantastičnu utakmicu odigrali su večeras Real Madrid i Sevilla u sklopu 11. kola španske Primere.

Real je u nevjerovatnoj utakmici savladao Sevillu, no nije niko mogao očekivati 10 golova na susretu.

Gareth Bale se večeras probudio, pa je u 13. minuti na asistenciju Karima Benzeme zakucao loptu u mrežu gostiju za 1:0. U 27. minuti Velšanin je izveo slobodni udarac, lopta se od živog zida odbila u mrežu Andalužana.

U 32. minuti Ronaldo pogađa iz penala, a do kraja prvog dijela gosti su postigli dva gola. U 38. minuti Ramos je skrivio penal, a Rakitić pogodio. Dvije minute kasnije Samperio je uposlio Baccu, kojem nije bilo teško da loptu pospremi u praznu mrežu.

U nastavku također dosta golova. U 53. minuti Bale se odužio Benzemi za asistenciju, Francuz povisio na 4:2. U 60. minuti druga asistencija Balea, Ronaldo je silovitim udarcem matirao gostujućeg golmana, a onda eurogol Rakitića tri minute kasnije.

Ronaldo stiže do hat-tricka u 71. minuti nakon asistencije Benzeme, te stiže Diega Costu na listi najboljih strijelaca lige. Nekoliko minuta kasnije Ronaldo je skrivio penal, ali je Rakitić pucao visoko preko gola.

U 76. minuti Mbia je zbog drugog žutog kartona morao ranije pod tuš, pa je Real imao igrača više u posljednjih 15-ak minuta igre.  U 80. minuti Marcelo je centrirao, Benzema glavom pospremio loptu u mrežu za svoj drugi, Realov sedmi i ukupno 10. gol na utakmici.

U sjeni spektakla u Madridu, Osasuna je s 3:1 savladala Vallecano. Oier, Riera i Torres su bili strijelci za domaće, a Galvez za goste.

Primera, 11. kolo:
Real – Sevilla 6:3 (Bale 13, 27, Ronaldo 32, 60, 71, Benzema 53, 80/ Rakitić 38 – penal, 63, Bacca 40) Osasuna – Vallecano 3:1 (Oier 1, Riera 13, Torres 58/ Galvez 71)