Kolumbijci razmontirali Grčku

Autor/ica 14.6.2014. u 20:15

Fudbalska reprezentacija Kolumbije savladala je danas u Belo Horizonteu selekciju Grčke s 3:0 u prvom susretu grupe C Mundijala u Brazilu

Kolumbijci su napravili veliki pritisak na odbranu Grčke u uvodnim minutama susreta. Presing im se isplatio već nakon pet minuta igre. Cuadrado je sjajno ubacio s desne strane, a Pablo Armero je pogodio uz dosta sreće za prednost Kolumbije od 1:0.

Panagiotis Kone je opasno prijetio golu Kolumbije dvije minute kasnije, ali je njegov udarac otišao pored gola. Tim Josea Pekermana je prepustio inicijativu Grčkoj, koja je bez pravog kreativca u sredini terena bila potpuno nemoćna.

Imala su oba tima još nekoliko dobrih pokušaja prema protivničkom golu. Međutim, nije bilo nijedne prave prilike, pa se na odmor otišlo minimalnim vodstvom Kolumbije od 1:0.

Nakon dosta zanimljivog uvoda u nastavku utakmice, Kolumbija do drugog pogotka stiže u 58. minuti. Neopreznost odbrane Grka iskoristio je Teofilo Gutierrez, kojem nije bilo teško da sa svega jednog metra pošalje loptu u mrežu za vodstvo od 2:0.

Pet minuta kasnije velika prilika za Grčku. Sjajnu akciju je pokušao završiti Theofanis Gekas, ali je grčki napadač sa samo pet metara pogodio prečku. Samaras je u 85. minuti dobro šutirao, ali do gola nisu mogli. James Rodriguez je pogodio u trećoj minuti nadoknade za konačnih 3:0.