Meksiko uz pošteno suđenje uzeo bod Brazilu

Autor/ica 17.6.2014. u 22:59

Meksiko uz pošteno suđenje  uzeo bod Brazilu

Nakon pobjede nad Kamerunom, meksički reprezentativci uspjeli su prirediti jednu od senzacija i osvojiti bod protiv Brazila (0:0).

Domaćin Mundijala, Brazil, imao je dosta problema u susretu protiv Hrvatske u prvom kolu. No, tada su slavili, a ovaj put, u Fortalezi, morali su se bodom zadovoljiti protiv fantastičnog Meksika

Krenulo je u ispitivanju protivničkih snaga, Brazil je napadao, ali bez pravih prilika. U 25. minuti Herrera sjajno šutira sa 25 metara, ali Julio Cesar izbacuje u korner. Dobru šansu domaći igrači imali su u 26. minuti. Alves je ubacio s desne strane, Neymar je glavom pucao s desetak metara, a Ochoa je sjajno odbranio.

Marcelo je šutirao iz daleka u 38. minuti, lopta ide pored Ochoine lijeve stative. Dobar pokušaj Vasqueza na drugoj strani u 42. minuti, Julio Cesar je imao sreće. U završnici prvog dijela velika prilika za Brazilce. Thiago Silva je spustio loptu prsima, Oscar pucao s pet metara, Ochoa sjajno brani.

Meksikanci su u nastavku čak pravili pritisak na gol Julija Cesara, te su opasno prijetili u nekoliko navrata. Neprecizni su bili Vasquez i Herrera. Neymar je neprecizan iz slobodnjaka u 63. minuti, a pet minuta kasnije njegov udarac brani Ochoa.

Rezervista Jo je u 75. minuti iskosa s lijeve strane gađao suprotno ugao, ali i on nije bio dovoljno precizan. Pet minuta prije kraja utakmice velika šansa za Brazil. Thiago Silva je s četiri metra pucao glavom, Ochoa spasio Meksiko. Jimenez je u sudijskoj nadoknadi mogao donijeti sva  tri boda Meksiku, ali Julio Cesar je odbrnaio.

Hrabro i otvoreno su igrali Meksikanci, a na golu su imali jako raspoloženog Ochou. Sve u svemu, veliki bod i potpuno zaslužen za Meksiko. Meksiko i Brazil sada imaju po četiri boda, Hrvatska i Kamerun su bez bodova.