Najbolji igrač današnjice Messi: Bosna je veliki tim

Autor/ica 16.6.2014. u 12:55

Nakon prvog susreta grupe F Svjetskog prvenstva u Brazilu, u kojem je reprezentacija Argentine savladala selekciju Bosne i Hercegovine sa rezultatom 2:1, svjetski mediji najviše pažnje posvećuju ponajboljem igraču današnjice Lionelu Messiju.

Mediji navode kako je sinoćnji pogodak Messija tek njegov drugi na svjetskim prvenstvima i prvi još od davne 2006. godine.

FourFourTwo.com piše kako je Messi, kao i ostatak “neimpresivne Argentine”, igrao uglavnom loše do 65. minute, kada je zvijezda Barcelone uspjela sa vrha šesnaesterca savladati Asmira Begovića, golmana selekcije BiH.

Goal.com navodi da je argentinski selektor Alejandro Sabella u prvom poluvremenu postavio formaciju 5-3-2, koja unatoč ranom vodstvu “Gaučosa” nije odgovarala napadački jakoj Argentini.

SP U BRAZIL2

S obzirom na to da je Argentina jedan od favorita za osvajanje turnira, sam Messi je priznao da su igrali pod velikim pritiskom.

“Normalno je da smo imali nekih sumnji. Prvi je meč, mi smo bili nervozni i zabrinuti. To se dešava kada debitirate na Prvenstvu”, kazao je Messi novinarima.

Neumoljiva statistika

Pod kolikim pritiskom je bio Messi, Goal.com navodi činjenicu da je on statistički bio najgori igrač u prvom poluvremenu te da je izgubio 15 lopti.

“Najvažnije je pobijediti i mi smo to uradili. Bosna je veliki tim, ali mi još imamo stvari koje moramo popraviti.”

“Pustili smo ih da igraju u prvom poluvremenu, dali smo im loptu i bilo nam je teško da stignemo do njihovog gola jer smo bili veoma daleko”, rekao je Messi.

Zvijezda Barcelone je dodala: “Drugi gol je bio veliko olakšanje za nas, jer je susret postajao sve teži. Također, to je bio poseban gol za mene, a postići gol na kraju utakmice je veoma dobro.”

Naglasio je da je sistem igre u drugom poluvremenu više odgovarao argentinskim napadačima, koji su dobili priliku da napadaju i da se kreću prema naprijed. Messi je dodao da je napadačka linija njegove reprezentacije zadovoljnija postavom 4-3-3 u drugom dijelu susreta.

Football365.com navodi da je najbolji pokazatelj dobre igre “Zmajeva” bila odluka Sabella da na poluvremenu izvrši dvostruku izmjenu.

Lionela Messija je FIFA proglasila najboljim igračem utakmice u izboru navijača, u kojoj je Argentina pobijedila Bosnu i Hercegovinu sa rezultatom 2:1