Njemačka ponizila Portugal

Autor/ica 16.6.2014. u 21:39

Njemačka je imala otvaranje iz snova na Mundijalu u Brazilu. Izabranici Joachima Loewa porazili su Portugal rezultatom 4:0 u prvom kolu grupe G.

Nijemci su u prednost došli već nakon jedanaest minuta utakmice. U kaznenom prostoru Portugala nepropisno je zaustavljen Mario Gotze, arbitar je pokazao na penal koji je uspješno realizovao Thomas Muller.

U 32. minutu Toni Kroos je izveo korner, a najviši u skoku nakon njegovog centaršuta bio je Mats Hummels koji je pogodio mrežu Portugala za 2:0.

Ni tu nije bio kraja mukama Portugalaca pošto je pet minuta kasnije Pepe grubo startovao na Mullera, a potom ga i verbalno napao uz gestikulacije što je za srpskog sudiju Milorada Mažića bilo dovoljno da mu pokaže prijevremeni put u svlačionicu.

Desetkovani Portugal dokrajčen je u finišz prvog poluvremena kada je za 3:0 pogodio po drugi put Thomas Muller.

U 50. minutu odlično se ubacio Ozil, ali ga je Patricio prozreo i odbranio njegov udarac. Dvadeset minuta kasnije školska akcija Elfa, koju je na kraju lošom reakcijom završio Gotze.

Dvanaest minuta prije kraja Nijemci dolaze do četvrtog pogotka, sa desne strane ubacio je Schurrle, Patricio je loptu kratko odbio do Mullera kojemu nije bilo teško postići treći pogodak na današnjem susretu. Do kraja je još na drugoj strani prijetio Cristiano Ronaldo, ali je ostalo 4:0.