Veličanstveni uspjeh: Rukometaši na Svjetskom prvenstvu

Autor/ica 15.6.2014. u 20:58

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine plasirala se na Svjetsko prvenstvo u Kataru naredne godine. Naši rukometni Zmajevi su na Islandu remizirali s Islandom 29:29, te su se plasirali na SP.

Naši rukometaši su dobro otvorili meč. Poveli su s 3:1, a dobrom odbranom su držali prednost do osme minute kada je Atlason poravnao na 3:3. Ipak, fantastičnom igrom su naši reprezentativci napravili seriju od 4:0, te su otišli na četiri gola prednosti, 7:3.

Sjajan je na golu bio Benjamin Burić, koji je svojim odbranama izluđivao islandske rukometaše. U napadu je sve funkcionisalo dosta dobro, te su naši reprezentativci imali konstantnu prednost tijekom prvog poluvremena.

U 24. minuti smo imali dvije velike prilike da odemo na pet golova prednosti. Međutim, golman Gustavsson skinuo sedmerac Prci i zicer Vražaliću, dok su na drugoj strani Islanđani pogodili za minus tri.

Međutim, golom Panića u 29. minuti odlazimo po prvu put na plus pet, 14:9, a  pogotkom Nikole Prce naša selekcija na odmor otišla s pet golova prednosti, 15:10.

Golom Karačića na otvaranju drugog poluvremena po prvi put smo imali prednost od šest golova, 16:10. Sjajno su naši rukometaši igrali na obje strane, ali su s nekoliko tehničkih grešaka dozvolili Islandu da dođe na minsu dva, 21:19.

Sudije su potom isključile Duška Čelicu, Gustavsson se razbranio, a Island je to maksimalno iskoristio, te su preuzeli vodstvo u ovom susretu. Ipak, naša selekcija se nije predavala. Uspjevali su ostajati u igru, a proradio je i Peđa Dejanović koji je s nekoliko odbrana ostavio našu selekciju u igri.

Duško Čelica je pogodio za novo vodstvo od 27:26, a u posljednih pet minuta se ušli s neriješenim rezultatom 27:27. Fantastičnom igrom smo uspjeli da sačuvamo rezultat

Nikola Prce je predvodio naš tim sa sedam golova u ovom susretu, Ivan Karačić je dodao šest, dok je Sigurdsson na drugoj strani postigao devet golova.