Argentina u polufinalu Mundijala nakon 24 godine

Autor/ica 5.7.2014. u 20:23

Nogometna reprezentacija Argentine treći je polufinalista Svjetskog nogometnog prvenstva nakon što su večeras na Nacionalnom stadionu u Braziliji savladali Belgiju rezultatom 1:0. Za Gauchose ovo je bilo prvo polufinale nakon 24 godine.

Jedini gol na susretu djelo je Gonzala Higuaina iz osme minute susreta koji je obilovao šansama na obje strane.

Messi je počeo akciju, dodao do Angela di Marije, a ovaj pružio sjajan pas do napadača Gauchosa koji sjajno iz voleja matira golmana Curtoisa.

U nastavku, selektor Alejandro Sabella je ostao bez Di Marije koji se povrijedio u 33. minuti.

Do kraja prvog poluvremena, dvije odlične šanse na obje strane. Nakon što su ga oborili na vrhu šesnaesterca, Messi je sjajno pokušao iz slobodnjaka, ali je lopta završila van okvira gola Belgije.

Dvije minute kasnije uzvratili su i Belgijanci. Mirallas je odlično šutirao glavom kraj lijeve stative.

U drugom poluvremenu, Higuain je mogao i do drugog gola. Ušao je u šesnaesterac Belgije, lobovao Curtoisa, ali je lopta završila na prečki.

Do kraja utakmice, Belgijanci su imali tri odlične šanse za izjednačenje, ali nisu uspjeli savladati Romera.

Argentinci se nisu našli u polufinalu od Svjetskog prvenstva 1990. godine u Italiji. Tada su igrali u finalu protiv Zapadne Njemačke i poraženi rezultatom 1:0.

Prethodno, u četvrfinalu su izbacili Jugoslaviju na penale i Italiju u polufinalu, također zahvaljujući penalima.

Nakon Njemačke i Brazila, Argentina je treći polufinalista Mundijala. Posljednjeg, četvrtgo, ćemo saznati nakon večerašnje utakmice između Holandije i Kostarike.