Arsenal bolji od Građana, Džeki 45 minuta

Autor/ica 10.8.2013. u 16:44

Danas je na rasporedu bio prijateljski susret koji organizuje Carlsberg, a u kojem su se sastali Manchester City i Arsenal. Ekipa iz Londona slavila je 3:1.

Arsenal je poveo u devetoj minuti susreta. Nakon asistencije Ramseya, mrežu Građana zatresao je Theo Walcott.

U 23. minuti susreta sjajno je pokušao Sagna, ali je njegov udarac uz pomoć stative odbranio Hart.

U 29. minuti susreta odlična prilika za našeg reprezentativca, ali je Džekin udarac zaustavio golman Tobdžija.

Do kraja prvog poluvremena rezultat se nije mijenjao, Arsenal je na odmor otišao sa minimalnim vodstvom.

Drugo poluvrijeme je počelo bez Džeke na terenu, koji je ostao u svlačionici. U 59. minuti susreta Arsenal dolazi do drugog gola. Strijelac je bio Ramsey.

Nastavila je ekipa iz Londona da rešeta mrežu Građana. Tobdžije u 62. minuti susreta dolaze do trećeg gola. Strijelac je Francuz Giroud.

Građani su smanjili rezultat u 80. minuti susreta, a strijelac je bio Alvaro Negredo. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao.