Barcelona protiv Reala u polufinalu

Autor/ica 25.1.2013. u 08:36

Barcalona je  u revanšu četvrtfinala savladala  Malagu rezultatom 4:2, te su prošli među četiri najbolja tima.

Ekipa Tita Vilanove povela je pogotkom Pedra, koji glavom pogađa za vodstvo  od 1:0. Četiri minute kasnije Malaga stiže do poravnanja. Duda je proigrao Joaquina Sancheza koji prekrasnim udarcem matira Pinta za izjednačenje rezultata na 1:1.

Na početku drugog poluvremena Barcalona stiže do novog vodstva. Iniesta je odlično uposlio Piquea koji  postiže gol za novo vodstvo Katalonaca od 2:1. Messi je u 68. minuti promašio još jednu veliku priliku, nakon čega je uslijedio kontranapad iz kojeg je Roque Santa Cruz pogodio za poravnanje na 2:2.

Sve dileme oko pobjednika riješene su 76. minuti golom Inieste za 3:2, da bi četiri minute kasnije Messi pogodio za povećanje rezultata na 4:2.

Do kraja se rezultat nije mijenjao, te će Barca u polufinalu igrati protiv Real Madrida.

Real Madrid bit će prvi domaćin u “clasicu” iduće srijede. Uzvrat će se na Nou Campu igrati četiri sedmice kasnije, 27. februara.