BiH srušila Rusiju i 10. put postala prvak Evrope u sjedećoj odbojci

N.K
Autor/ica 23.10.2021. u 18:15

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci postala je novi prvak Evrope nakon što je u današnjem finalu prvenstva Starog kontinenta koje se igralo u Turskoj razbila selekciju Rusije.

Rusi nisu uspjeli osvojiti niti jedan set, a na kraju je bilo 3:0 za BiH. Po setovima je rezultat bio 25:17, 28:26 i 27:25.

Naša selekcija je odlično krenula u meč i u prvom setu nije imala problema da dođe u vodstvo.

Za razliku od prvog seta, u drugom je bilo dosta drame pa se igralo do 28. osvojenog poena. On je pripao našoj selekciji koja je tako došla na korak do titule.

Identično je bilo i u trećem setu. Rusija je imala sve vrijeme vodstvo, a onda je u finišu naša selekcija furiozno odigrala, preokrenula rezultat, osvojila set i ujedno postala prvak Evrope.

Reprezentacija BiH je tako nakon 2015. godine ponovo prvak Evrope. Prije toga smo devet puta uzastopno bili prvaci (od 1999. do 2015. godine), a onda je Rusija osvajala zlato na posljednja dva prvenstva. BiH je osim 10 zlatnih medalja, osvojila dvije bronze i jedno srebro.

U priloženom videu možete pogledati kompletnu finalnu utakmicu u kojoj je BiH razbila Rusiju i postala prvak Evrope.