Blitzkrieg: Nijemci slavili 7:1 i plasirali se u finale Mundijala

Autor/ica 9.7.2014. u 09:30

Njemačka je važila za blagog favorita večeras protiv Brazila u okviru polufinala Svjetskog prvenstva.

Međutim, ono što se večeras desilo u Belo Horizonteu nisu predviđali ni najveći brazilski pesimisti, ali ni najveći Njemački optimisti.

Njemačka je nanijela najteži poraz u istoriji Brazilu, slavivši sa više nego ubjedljivih 7:1.

Brazilci su dobro otvorili utakmicu, te u prvih 10-tak minuta izgledali kao ozbiljan protivnik.

A, onda je krenula da igra Njemačka…

BsDVyn9CAAISeHH

Thomas Mueller je načeo mrežu Julia Cesara za 1:0 u desetoj minuti, a u narednih 18 minuta uslijedila je katastrofa Brazila.

Miroslav Klose je pogodio za 2:0 i sa 16 golova na SP prestigao Ronalda na prvom mjestu liste najboljih strijelaca svih vremena.

Toni Kroos je potom postigao dva gola, a za 5:0 pogodio je Sami Khedira.

U nastavku je na scenu stupio Andre Schurle koji je sa dva gola zapečatio sudbinu Brazila.

Sve što su Brazilci do kraja uradili bio je počasni gol Oscara minutu prije kraja utakmice.