Borussia deklasirala Borussiju: Tri boda ostaju u Dortmundu

Autor/ica 29.9.2012. u 22:57

U duelu dvije Borussije, dortmundska je ostvarila visoku pobjedu. Njemački prvak slavio je na kraju s 5:0.

Borussia ove sezone nije u onoj prošlosezonskoj formi, ali da i dalje posjeduje ogroman kvalitet i kapacitet za vrhunske rezultate pokazala je današnja utakmica.

Gosti iz Moenchengladbacha dobro su se držali nekih 35 minuta, a onda je Marco Reus zabio za vodstvo crno-žutih. Samo pet minuta kasnije, Srbin Neven Subotić udvosručio je prednost domaćih.

U posljednjih 20-ak minuta još tri gola u mreži potpuno nemoćnog gostujućeg sastava. Reus je u 70. postigao svoj drugi gol, a u 79. minuti Gundogan je strijelac. Isti igrač asistent je Poljaku Błaszczykowskom pet minuta prije kraja za konačnih 5:0.

Bundesliga, 6. kolo:
Borussia D. – Borussia M. 5:0 (Reus 35, 70, Subotić 40, Gundogan 79, Blaszczykowski 85)