Bullsi bolji od Clevelanda, Clippersi slavili u Houstonu

Autor/ica 5.5.2015. u 11:09

Blake Griffin uz 26 poena, 14 skokova i 13 asistencija vodio je LA Clipperse do pobjede protiv Houstona 117:101 u prvoj utakmici polufinalne serije Zapada. Clippersi su igrali bez Chrisa Paula, koji liječi povredu tetive lijevog koljena, ali potegao je Griffin drugim triple-doubleom u nizu.

Rocketsi su sedam i po minuta do kraja smanjili zaostatak na jedan poen, no u naredne tri minute uslijedila je serija Clippersa 12:0 u koju je dvije trice ugradio Matt Barnes (101:83). Jamal Crawford ubacio je 21 poen u pobjedi Clippersa, a Barnes se zaustavio na 20 poena.

U polufinalnoj seriji Istoka poveli su Chicago Bullsi pobjedom na gostujućem terenu protiv Clevelanda 99:92. Derrick Rose s 25 poena, Pau Gasol s 21 poenom i Jimmy Butler s 20 poena  uz 6 asistecija, 5 skokova i 3 ukradene lopte, bili su nezaustavljivi za Cavse, no najveći posao Bullsi su napravili u odbrani.

Kyrie Irving ubacio je 30 poena za Cleveland, a LeBron James uz 19 poena upisao je i 15 skokova. David Blatt zaposlio je svog ključnog čovjeka u odbrani, rotirajući ga na Roseu, Gasolu i Noahu. Iako je Noah ostao bez koša u 29 minuta, Rose i Gasol riješili su utakmicu.