City do nogu potukao i ponizio United, Džeko igrao samo 15 minuta

Autor/ica 23.9.2013. u 07:22

Manchester City je golovima Sergia Aguera, Yaye Tourea i Samira Nasrija razbio Manchester United sa velikih i ubjedljivih 4:1.

Koliko je City bio dominantan u prvom poluvremenu najbolje govori podatak da su uputiuli 13 udaraca prema vratima Davida de Gee, dok je Joe Hart na drugoj strani imao samo jedan udarac prema svom golu.

Sergio Aguero je doveo Građane u prednost sjajnim volejom na asistenciju Aleksandra Kolarova. Nedugo zatim, na 2:0 je povisio Yaya Toure.

U nastavku se nastavila sramota Uniteda, nakon što su Aguero i Nasri pogađali za 4:0.

U igru je u 75. minuti umjesto Alvara Negreda ušao Edin Džeko. Reprezentativac BiH je samo dvije minute po ulasku u igru šutirao, De Gea je odbranio, ali mu je lopta ispala i umalo završila u mreži.

United je do kraja susreta uspio postići počasni gol u 87. minuti, kada je sjajno iz slobodnog udarca pogodio Wayne Rooney.