Čudesni Džeko postigao dva gola za Manchester City i doveo svoju ekipu na korak do titule

Autor/ica 7.5.2014. u 20:58

Reprezentativac BiH u dresu Manchester Cityja Edin Džeko postigao je u 64. minuti vodeći pogodak za Manchester City u utakmici protiv Aston Ville. U 72. minuti Džeko je postigao i drugi pogodak i tako doveo City na korak do titule. Utakmica je završena pobjedom Cityja 4:0.

Kod prvog pogotka Zabaleta je ubacio s desne strane, a Džeko se dobro postavio u šesnaestercu i pospremio loptu u mrežu Aston Ville za veliko slavlje domaćih navijača.

Bio je to osmi Džekin gol u posljednjih deset utakmica, a njegove igre dovele su Manchester City na korak do titule.

Džeko je u 72. minuti postigao i drugi pogodak za svoju ekipu. On je dobro odreagovao na jednu odbijenu loptu i zakucao loptu u mrežu gostiju.

U 86. minuti Džeko je napustio igru, a zamijenio ga je Negredo. Bosanskohercegovački reprezentativac je ispraćen ovacijama domaće publike koja je već tada počela slaviti veliku pobjedu.

Do kraja utakmice City dolazi do još dva pogotka. Strijelac za 3:0 bio je crnogorski reprezentativac Stevan Jovetić.

U posljednjoj minuti sudijske nadoknade pogodio je Yaya Toure za konačnih 4:0.

Manchester Cityju je za osvajanje titule prvaka Premier lige potreban jedan bod u posljednjoj utakmici sezone na domaćem terenu protiv West Hama.