Curry doveo Golden State na korak od osvajanja prstena

Autor/ica 15.6.2015. u 09:00

Peta utakmica finala NBA lige odigrana je u noći sa nedjelje na ponedjeljak u Oaklandu, a pobjedu je ostavio domaći tim Golden Statea koji je slavio sa 104:91.

Iako je Cleveland i ovoga puta bio predvođen veoma raspoloženim Jamesom, više razloga za zadovoljstvo je na kraju imao Curry koji je svojoj ekipi donio vodstvo od 3:2 u seriji.

Nakon egala u prvom dijelu igre (na poluvremenu 51:50), Golden State je u nastavku odigrao mnogo bolju utakmicu i stigao do važne pobjede i na korak od prstena. Domaći tim je postepeno povećavao prednost i na kraju stigao do pobjede rezultatom 104:91.

Listu strijelaca predvodio je LeBron James, koji je ponovo ostvario triple double. Najbolji igrač Cavsa meč je završio sa 40 poena, 14 skokova i 11 asistencija ali ni to nije bilo dovoljno da se u ovom susretu izbori nešto više od poraza.

Sa druge strane, Curry je konačno odigrao pravu utakmicu u ovom finalu i upisao 37 poena. Sjajni Steph je za tri poena šutirao 7 od 13.

Šesta utakmica finalne serije na rasporedu je 17 juna a domaćin će biti Cleveland.