Debakl mladih Zmajeva na Bilinom polju: Dva za pet, tri za devet

Autor/ica 15.11.2013. u 08:13

Poveli smo golom Prcića u 15. minutu, a onda teško nastradali.

Tako bi se u jednoj rečenici mogla opisati večerašnja utakmica mladih reprezentacija BiH i Španije odigrana na stadionu Bilino polje.

Četvrti poraz naših u kvalifikacijama za Evropsko prvensvo bio je i najteži.

Nije na početku izgledalo da ćemo doživjeti takvu katastrofu.

Poveli smo golom Prcića i sve do minutu prija kraja prvog poluvremena držali rezultatsku neizvjesnost. Barišić je u 33. minutu zabio autogol. No, stvari su krenulo nizbrdo minutu prije kraja prvog dijela.

Prvo je Torees u 44. pogodio za 1-2, a onda je Morata iz penala u sudačkoj nadoknadi (49. min.) odveo Špance na dva gola prednosti.

ddddd

Ni prvih 15 minuta drugog dijela nije bilo loše, barem rezultatski, a onda smo ponovo poklekli.

Za devet minuta primilo smo čak tri gola.

Munian (61.), Torres (65.), Delofeu (70. iz penela) pogađali su kao na filmskoj traci za konačnih 1-6 na Bilinom polju.

Kraj nadanja

Naše šanse za eventualni plasman u baraž, nakon večerašnjeg poraza, rapidno su opale.

Austrijanci imaju tri boda više na drugoj poziciji, ali i dvije utakmice manje. Španci su već sada nedostižni na prvoj poziciji.