Đoković i dalje gospodar Mastersa: Najbolji od najboljih sredio Rafu za sat i pol!

Autor/ica 12.11.2013. u 08:17

Pobjednik ATP Finalsa u Londonu je Novak Đoković, koji je u finalu summita osam najboljih tenisača, pobijedio Rafaela Nadala 6:3, 6:4, samo zat i 36 minuta igre.

Đoković, inače drugoplasirani na ljestvici tenisača, po 17. put trijumfirao je protiv svjetskog broja 1. Nadal i dalje vodi s 22 pobjede u međusobnim omjerima.

U O2 Areni, Đoković je do titule došao savršenim učinkom – pet pobjeda u isto toliko mečeva.

U prvom setu Đoković je poveo 3:0, da bi Nadal uspio izjednačiti na 3:3. Novi break Đoković je napravio u osmom gemu kod vodstva 4:3, što mu je omogućilo da servirao za set.

Najviše što je Nadal u drugom setu uspio napraviti protiv dominantnog protivnika, bilo je spasiti dvije meč-lopte, jednu na svoj, drugu na Đokovićev servis, ali ne i treću.

U drugom setu Đoković je protivniku oduzeo servis u trećem gemu i uspio sačuvati break.

Đokoviću je ovo bio treći naslov na ATP Finalsu (2008. i 2012.). Nadal je i dalje bez naslova na završnom godišnjem turniru osmorice najboljih, a ovo mu je drugi poraz u finalu nakon što je 2010. izgubio od Federera.