Đoković prejak i za Nadala, u finalu Indian Wellsa igra protiv Raonića

Autor/ica 20.3.2016. u 12:26

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković plasirao se u svoje treće uzastopno finale Indian Wellsa (Kalifornija, SAD).

Srbijanski teniser Đoković u polufinalu je savaldao španskog tenisera Rafaela Nadala za nešto više od dva sata igre. Bilo je 2:0 u setovima (7:6 /5/, 6:2).

Nadal je odlično otvorio meč i nakon brejka imao 2:0, ali je Đoković brzo uzvratio brejkom i set je odlučen u tie-brejku gdje je prvi reket svijeta bio bolji sa 7:5.

Drugi set je nagovijestio da nećemo čekati neizvjesnost trećeg seta pošto je Đoković zadavao velike poteškoće Nadalu prilikom servisa. Naime, Španac je prva dva poena u svojim servisima osvojio nakon velike borbe, ali je onda izgbio treći i četvrti servis što je značilo da set pripada Đokoviću uz rezultat 6:2 i konačnu pobjedu.

Ovo je bio 48. okršaj ova dva tenisera i sada Đoković ima bolji omjer 25:23. Uz to Đoković je slavio posljednjih šest mečeva uključujući i ovaj.

U finalu Indian Wellsa Đoković će igrati protiv Kanađanina rođenog u Podgorici Miloša Raonića, a meč je na rasporedu večeras od 21 sat.