Džekina stara mušterija ponovo nastradala na White Hart Laneu

Autor/ica 30.1.2014. u 08:55

Manchester City ponovo je razbio Tottenham na White Hart Laneu sa 5:1.

Građani su od prve minute preuzeli potpunu kontrolu nad utakmicom, a redale su se prilike pred golom Huge Llorisa.

Već u 15. minuti sjajni Sergio Aguero je pravo majstorijom pogodio za vodstvo Manchester Citya.

Do isteka prvog dijela igre više nije bilo golova, a onda su gledaoci na White Hart Laneu u nastavku vidjeli pravu kišu golova, na njihovu žalost u mreži Llorisa.

BfLRfFPCMAAtLdy

Prvo je u 51. minuti Edin Džeko oboren u kaznenom prostoru Tottenhama, sudija je pokazao na bijelu tačku i crveni karton je dobio Danny Rose.

Siguran izvođač najstrožije kazne bio je Yaya Toure.

Džeko je iskoristio jednu od svojih brojnih prilika u 54. minuti, a Tottenham je pet minuta kasnije uspio smanjiti na 1:3.

Stevan Jovetić je u igru ušao umjesto povrijeđenog Sergia Aguera, te je sjajnim golom u 78. minuti zapečatio sudbinu domaćina.

Koanačn rezultat u 89. minuti postavio je Vincent Kompany na asistenciju Edina Džeke.