Džeko asistirao Negredu, a zatim pogodio mrežu za pobjedu Cityja

Autor/ica 31.10.2013. u 09:05

Nogometaši Manchester Citya večeras su u produžecima osmine finala kupa Capital One savladali Newcastle i to zahvaljujući sjajnoj igri našeg reprezentativca Edina Džeke.

Nogometaši Newcastlea bolje su otvorili utakmicu na St. James Parku, a u 30. minuti napadač Newcastlea Shola Ameobi je šutirao i poslao loptu u mrežu Cityja, ali je linijski sudija svirao ofsajd, tako da je rezultat ostao 0:0.

Edin Džeko je u 43. minuti imao odlično ubacivanje za Alvara Negreda, no lopta je završila iznad gola.

Drugo poluvrijeme je donijelo mnogo prilika na obje strane, te bolju igru Cityja nego u prvom poluvremenu utakmice, ali do završetka utakmice nije bilo golova niti na jednoj strani.

U 8. minuti prvog produžetka utakmice Alvaro Negredo je nakon asistencije Edina Džeke, doveo City u vodstvo od 0:1.

U samoj završnici prvog produžetka Edin Džeko je je savladao golmana Newcastlea Tima Krula te zaključio utakmicu rezultatom 0:2.