Džeko postigao dva gola u velikoj pobjedi “Građana” protiv West Hama

Autor/ica 9.1.2014. u 09:12

Manchester City našeg Edina Džeke pobijedio je večeras na svom stadionu West Ham u prvoj polufinalnoj utakmici Capital One kupa rezultatom 6:0, a bh. reprezentativac je bio strijelac posljednja dva gola.

Domaći su do vodstva došli već u 12. minuti preko Alvara Negreda. Yaya Toure mu je poslao dugu loptu u šesnaesterac, a njemu nije bilo teško majstorski je poslati u mrežu.

Španac je u 26. minuti postao i igrač utakmice, kada je postigao drugi gol za svoju ekipu. Asistirao mu je naš Edin Džeko, koji je odigrao svih 90 minuta ovog meča.

Za 3:0 pobrinuo se Yaya Toure poigravši se u 40. minuti sa odbranom gostiju.

City je i nakon tog rezultata nastavio da napada preko Nasrija, Džeke, Silve…, ali se s ovim rezultatom otišlo na pauzu.

I u nastavku je City bio bolja ekipa na terenu, a svoju nadomoć krunisali su i četvrtim golom na početku drugog poluvremena, a strijelac je treći put bio raspoloženi Negredo.

Nakon toga za 5:0 pogađa Džeko, na asistenciju Clichyja, a naš reprezentativac je sjajnim golom nakon fantastične akcije Cityja zapečatio sudbinu “Čekićara”.

Manchester City 5-0 West Ham 08.01 ourmatch.net by ourmatch