Džeko sa Manchester Cityem slavi naslov prvaka Engleske

Autor/ica 11.5.2014. u 16:14

Manchester City je novi prvak Engleske.

U posljednjem kolu engleske Premier lige Manchester City nije imao većih problema protiv West Hama na Etihadu, te su slavili sa 2:0.

Izabranici čileanskog menadžera Manuela Pellegrinija kontrolisali su utakmicu od prvog sudijskog zvižduka, a na prvi gol se čekalo do 39. minute.

Yaya Toure je uposlio Francuza Samira Nasrija, koji lijepim golom dovodi Manchester City u prednost.

U nastavku ista slika na terenu, pa je City povećao svoju prednost na 2:0 već u četvrtoj minuti drugog poluvremena.

Nakon gužve u kaznenom prostoru Čekičara, lopta dolazi do Edina Džeke, koji je spušta za Vincenta Kompanya, a ovom nije bilo teško da matira gostujućeg golmana za 2:0.

Džeko je teren napustio u 69. minuti, a umjesto njega je u igru ušao Brazilac Fernandinho.