Edin Džeko strijelac u pobjedi Rome nad Interom 2:1

Autor/ica 3.10.2016. u 09:52

Džeki je ovo bio peti gol u sedmom nastupu ove sezone u Seriji A.

Inter je mogao doći do ekspresnog izjednačenja u devetoj minuti, no Banega je sa 25 metara pogodio samo stativu. Isti scenario viđen je u 21. minuti, ali na drugoj strani. Ovaj put stativu je pogodio Salah.

Florenzi se našao u odličnoj šansi u 41. minuti susreta, no iskosa sa lijeve strane sa sedam metara je šutirao pored gola.

Džeko je do drugog gola na utakmici mogao stići dvije minute prije kraja prvog poluvremena, no njegov udarac je sjajno odbranio Handanović.

Drugo poluvrijeme je počelo prilikom za Romu. Salah je ponovo bio u šansi, centrirao je na glavu Strootmanu koji iz dobre situacije šutira preko gola.

Kazna za promašaje domaćina stigla je u 72. minuti. Banega i Icardi su odigrali dupli pas, a Argentinac je rutinski matirao Szczesnog za 1:1.

Slavlje Nerazzurra nije dugo trajalo. Samo četiri minute nakon izjednačujućeg gola Roma je došla do pobjede.

Iz slobodnog udarca sa desne strane centrirao je Strootmn, Manolas je šutirao glavom, lopta je pogodila jednog igrača gostiju i promijenila smjer i prevarila nemoćnog Handanovića.

Do kraja susreta Inter je bezuspješno pokušavao doći do gola i tri boda su ostala u Rimu.